fbpx
Milá maminko,

Milá maminko,

píši ti tento dopis, protože si přeji, abys věděla, jak jsi pro mě důležitá. I přesto, že nejsme pokrevně spojeny, jsi a vždycky budeš má maminka. To ve tvé náruči jsem se mohla vždy schoulit, když jsem měla trápení ve škole, s kamarádkami, nebo když mi nebylo dobře. Tvá slova povzbuzení mě pohánějí vpřed. Díky tobě jsem silnější.

Když jste si mě vzali napořád z kojeneckého ústavu, všeho jsem se bála. Nevěděla jsem, co je Měsíc, brečela jsem, kdykoliv kolem mě něco proletělo. Vždy, když mi zavolali biologičtí rodiče, plakala jsem. Plakala jsem proto, že jsem se bála, že si pro mě přijedou a odvezou mě od vás. Vy jste mě ale vždy ujistili, že se mi nic nemůže stát, že jsem v bezpečí a vždy se o mě postaráte. Vzpomínám si, jak jsi mi vždy před spaním zpívala „když jsem šel z hradišťa“, nebo „černé oči jděte spát“, a u toho jsem si hrála s tvým řetízkem, na kterém byl přívěšek sluníčka. To sluníčko jsi mi vždy připomínala ty. Už jako malá holčička jsem chtěla být jako ty. Už jako malá jsem věděla, že si taky chci vzít dítě do pěstounské péče. Aby další človíček našel svůj domov, tak jako jsem ho našla já u vás. Už jako malá jsem ti moc ráda pomáhala mýt nádobí, obalovat řízky, nebo utírat prach, jako to běžně dcery s maminkami dělávají. Nikdy nezapomenu, jak jsem jezdívala s tebou do školky a vždy se mohla před dětmi chlubit, že paní učitelka je moje maminka. Pamatuji si Vánoce u nás doma, když jsem pochopila, že dárky nenosí Ježíšek, ale nosíš je ty a taťka. Pokaždé jsem vzala své hračky a zabalila je do balicího papíru a dala pod stromeček, že jsou to dárky pro vás a pak vám je zase sebrala. Vždy jsi mě nechala sfouknout svíčky z tvého narozeninového dortu. Jsem s vámi už od mých tří let a teď už vím, že budu navždy součástí této rodiny.

Když jsem začínala dospívat, začali jsme si budovat i přátelský vztah, a proto moc ráda vzpomínám, na naše relaxační výlety po obchodech. Sice se nikdy neshodneme na tom, co nám sluší, ale to nevadí, miluji i naše vtipné dohadování. Miluji chvíle, kdy mě učíš šít na stroji, nebo mě učíš novým dovednostem v kuchyni. Tvá skalická polévka je nenahraditelná a vím, že se mi nikdy nepodaří jako tobě. Ty ji umíš nejlíp. Jsem šťastná, že mám maminku jako jsi ty. Děkuji, že jsi tu pro mě vždy byla a navždy budeš, stejně jako já pro tebe, ať se děje cokoliv.

Jsem tvá dcera a ty moje maminka.

Navždy tvá Maruška Bártová <3

Sledujte, lajkujte, sharujte 🙂

V děcáku chybí respekt a důvěra.
V děcáku chybí respekt a důvěra.
25. 6. 2019
Meduňka s dobromyslí
Meduňka s dobromyslí
17. 6. 2019
Mili-Teri – Život mladé mámy
Mili-Teri – Život mladé mámy
9. 6. 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *